Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pracownie 2018/19

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Oprócz cyklicznych warsztatów Fundacja prowadzi szereg innych interesujących działań (szczegółowe informacje na www.facebook.com/konturykultury). Okazją do zacieśniania międzysąsiedzkich znajomości, a także do poznawania osiągnięć innych organizacji działających na Nadodrzu, są organizowane przez Kontury Kultury konferencje, otwarte pokazy spektakli, spotkania z artystami i grupami artystycznymi, spotkania literackie, koncerty oraz wystawy.

ZAPRASZAMY!

22.03-17.04.2019 r.

„Korzenie” – wystawa prac Justyny Pateckiej - Lasek

Na wystawie zostaną zaprezentowane grafiki wykonane w technice akwaforty. Inspiracją do powstania prac są szeroko rozumiane tajemnice dawnej Słowiańszczyzny, gdzie świat fantastyki przenika się ze światem realnym, a postaci z kart bestiariusza koegzystują z dziką przyrodą, jaka do dnia dzisiejszego występuje w Polsce. Pierwsza część prezentowanych prac należy do cyklu „Miejsca kultu pogańskiego w Polsce", natomiast na drugą część składają się ilustracje do książki artystycznej, inspirowanej słowiańską epopeją autorstwa Wojciecha Dzieduszyckiego – Baśń nad Baśniami.

Wystawa czynna od 22.03.2019 do 17.04.2019

Wstęp wolny!

29.03.2019/piątek/10.00-10.45/

„Senso dla okruszka” Pani GraNatka i jej Twórcza Chatka

Zapraszamy rodziców z dziećmi od 8 miesiąca życia do 1,5 roku na zajęcia z sensoplastyki. Będziemy rozwijać zmysły, będziemy eksplorować nowe, nieznane kształty, kolory, faktury. A wszystko to, by rozwijać naszą ciekawość świata, naszą motorykę i naszą odwagę. Będziemy czerpać z nowych doświadczeń, nowych dźwięków, z towarzystwa innych Okruszków.

Zajęcia poprowadzi: Natalia Rolak

Koszt warsztatu: 35 zł/obowiązują zapisy

6.04.2019/sobota/18.00/

”Arcydzieło” – popremierowy pokaz spektaklu dorosłej grupy teatralnej Konturów Kultury w ramach działań „Partnerstwo dla Nadodrza”

Inspiracją spektaklu na podstawie scenariusza i w reżyserii Elwiry Szwedo-Mazurkiewicz są kulisy wielkiego przemysłu filmowego. Do jednej z amerykańskich wytwórni filmowych, którą "twardą ręką" włada Pan Fedri, przychodzi reżyser - Johny Jones z propozycją nakręcenia dzieła swojego życia. Pan Fedri zgadza się, ale kiedy machina produkcyjna rusza, okazuje się, że reżyser ma z nią same problemy...Spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w sali teatralnej MDK Śródmieście. Wstęp wolny!

6.04.2019/sobota/18.00/

Festiwal Grand Off w Konturach/ Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Festiwal Grand Off to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Co roku, do nagród w jedenastu kategoriach wybierane są najciekawsze produkcje z całego świata. Nominowane filmy ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 87 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Czas projekcji: 162 min. (z przerwą na kawę)

Wstęp wolny!

7.04.2019/niedziela/11.00/

„Mały Ogrodnik” Pani GraNatka i jej Twórcza Chatka – zajęcia sensoryczne dla dzieci w wieku 2-4 lata

Tym razem Pani GraNatka zaprasza dzieci w wieku 2-4 lata na spotkanie z budzącą się wiosną … Będziemy słuchać śpiewu ptaków i innych odgłosów wiosennych, a co najważniejsze, będziemy przesypywać, przekopywać, posypywać. Będziemy brudzić się na całego w towarzystwie małych cebulek i nasionek. Mamo, tato pamiętajcie o ubranku na zmianę dla pociechy! O sobie tez możecie pomyśleć, bo bardzo możliwe, że i Wy się skusicie na naszą wiosenną zabawę.

Zajęcia poprowadzi: Natalia Rolak

Koszt: 35 zł/obowiązują zapisy

7.04.2019/niedziela/16.00–18.00/

„Zielono w głowie” - wiosenne warsztaty z Olą Niemiec

Idzie wiosna. Zazielenia się wokół, zazielenia się w nas. Na warsztatach stworzymy szalone kompozycje w recyklingowych osłonkach wypełnione przeróżnymi roślinami. Gotową dekorację będzie można ustawić lub powiesić.

Wstęp: 40 zł - obowiązują zapisy od 1.04.2019 r.

17.04.2019/środa/16.00-18.00/

„Wielkanocne Kontury” – warsztaty rękodzieła dla dzieci

Wielkanoc tuż tuż, najwyższy zatem czas na stworzenie świątecznych akcentów umilających nam nadchodzące dni. W trakcie warsztatów wykonamy barwne, radosne kompozycje i obrazki florystyczne. Wykorzystamy do tego różne rośliny oraz nadamy nowe życie niepotrzebnym nam już puszkom i kartonikom. Na warsztaty zaprasza Ola Niemiec.

Wstęp bezpłatny - liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy od 8.04.2019 r.

17.04.2019/środa/18.00-20.00/

Wielkanocne warsztaty rękodzieła dla dorosłych

W trakcie warsztatów, w przedświątecznej atmosferze Wielkanocny, wykonamy barwne, radosne kompozycje i obrazki florystyczne. Wykorzystamy do tego różne rośliny oraz nadamy nowe życie niepotrzebnym nam już puszkom i kartonikom. Na warsztaty zaprasza Ola Niemiec.

Wstęp: 40 zł - obowiązują zapisy od 8.04.2019 r.

25.04.2019/czwartek/18.00/

Wernisaż wystawy Kai Wolak „Wyrwij mnie z kontekstu”

„Kontekstualizacja to ostatnio moje ulubione słowo. Przyjdź. Wejdź. Brutalnie wyrwij. Przefiltruj przez swoje. Między nami ściana. Ja takie, ty inne. Nie poznasz ich wszystkich. Konteksty.”

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace malarskie, rysunki oraz grafiki, odnoszące się do kontekstu – jego zależności, zmian w znaczeniu i interpretacji w stosunku do czasu i przestrzeni. Artystka porusza koncepcję wykorzystania tekstu w obrazie, wkomponowując go w różne formy i symbole.

Wstęp wolny – wystawa czynna do 15.05.2019

ZAPISY W KONTURACH KULTURY

Zapraszamy dzieci, młodzież gimnazjalną, licealną, studentów, dorosłych i seniorów na bezpłatne warsztaty plastyczne, teatralne, wokalne, komputerowe, fotograficzne, projektowe...

Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 789-278-026 oraz na naszej stronie internetowej w zakładce plan i opisie pracowni.


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player