Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pracownie 2018/19

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Fundację Kilo Kultury założyliśmy w lipcu 2012 roku. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach artystycznych, a jednym z celów, które sobie wyznaczyliśmy, było stworzenie przestrzeni dla organizowania przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych nastawionych na aktywizację lokalnych grup społecznych — zwłaszcza odsuniętych od czynnego udziału w kulturze oraz grup z różnych powodów marginalizowanych.

Miejscem, w którym fundacja działa w wyznaczonym sobie obszarze, są „Kontury Kultury” — nowo powstały ośrodek w rewitalizowanej części Nadodrza. „Kilo Kultury”zaprosiło do współpracy wrocławskich artystów i animatorów — filmowców, muzyków, plastyków, fotografów, grafików i doświadczonych instruktorów. W nowym Ośrodku pracujemy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak również dorosłymi i seniorami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą programową.

Kontury Kultury - autorzy projektu

Elwira Szwedo-Mazurkiewicz - kierownik projektu  Do góry

Prezes Fundacji „Kilo Kultury”. Animatorka kultury, instruktor i reżyser teatru dzieci i młodzieży (studium reżyserii/PWST Wrocław zakończone z wyróżnieniem), absolwentka socjologii o specjalności animacja kultury. Od 2002 r. prowadzi we Wrocławiu zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym m.in. Teatr S-Tworzywo (młodzież licealna i studenci), z którym zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na festiwalach teatralnych w całej Polsce.

Wielokrotnie prowadziła zajęcia teatralne w ramach programów edukacyjnych, animacyjno-społecznych z dziećmi i młodzieżą, z osobami niepełnosprawnymi oraz trudną młodzieżą z ośrodków szkolno-wychowawczych. Tworzyła i koordynowała kilka projektów w zakresie edukacji artystycznej i animacji kulturalnej. Organizowała spotkania literackie, wystawy oraz spektakle i koncerty. Od sześciu lat realizuje swój autorski projekt teatralny z dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi.

Paweł Stafij - koordynator programowy i specjalista ds. PR  Do góry

Wiceprezes Fundacji Kilo Kultury. Absolwent Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Wrocławskich Szkół Fotograficznych PHO-BOS. Od 2009 r. zajmuje się arteterapią w Stowarzyszeniu HANDICAP. W podobnych działaniach uczestniczył w Stowarzyszeniu „Pozytywka” i Dolnośląskim Ośrodku Osób Twórczych.

Instruktor fotografii w projekcie FOTOBUS z Wrocławską Szkołą Fotografii AFA. Jest wykładowcą zajęć fotograficznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku „Pedagogika - arteterapia”. Jako instruktor fotografii od wielu lat zawodowo związany z ośrodkami kultury, zajmującymi się propagowaniem i wspieraniem działań twórczych.

Pracownia Multimedialna - prowadzący

Arkadiusz Sarnes  Do góry

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - wydział Malarstwa i Rzeźby, kierunek – malarstwo, dyplom 1998.

Zawodowo związany z malarstwem - wykonuje obrazy na zamówienie w technice olejnej (portrety, kopie) oraz tworzy malarstwo wielkoformatowe, specjalizując się w technikach ściennych (sgraffito, akryl). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także renowację zabytków (w zakresie polichromii i złoceń).

Od 2003 roku zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej oraz technologią 3D, m.in. opracowując wizualizacje i projektując postacie do gier komputerowych. Przygotowuje koncepcje technologiczne i graficzne materiałów POSM oraz wykonuje prototypy urządzeń.

Prowadził warsztaty plastyczne i graficzne dla dzieci w ramach programów edukacyjno-animacyjnych.

Aleksandra Niemiec  Do góry

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział grafiki). W trakcie nauki zdobyła wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu Grafiki Projektowej, Warsztatowej i Multimedialnej. Uczestniczyła w wielu wystawach, plenerach oraz warsztatach, dzięki czemu zdobyła wszechstronne doświadczenie w swojej specjalizacji artystycznej oraz doświadczenie pedagogiczne. W czasie wyjazdów plenerowych zajmowała się również organizowaniem i prowadzeniem pokazów grafiki warsztatowej.

Współprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadziła kurs rysunku dla dzieci. Od 2012 roku współpracuje z Galerią Manufaktura, gdzie wystawia swoje prace artystyczne.

Agata Grzych  Do góry

Instruktor warsztatów fotograficznych dla seniorów - absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA, dyplom pod kierunkiem Marka Śniecińskiego. Ukończyła również Uniwersytet Artystyczny (dawniej Akademia Sztuk Pięknych) w Poznaniu ?na wydziale Komunikacji Multimedialnej, dyplom licencjacki pod kierunkiem Jerzego Olka i Andrzeja P. Florkowskiego, dyplom magisterski pod kierunkiem Jolanty Dąbkowskiej-Zydroń i Grzegorza Przyborka. Uczestniczka indywidualnych i zbiorowych wystaw m.in. na Fotofestiwalu w Atenach, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, ?Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi. Zajmuje się szeroko pojmowaną fotografią inscenizowaną i kreacyjną.

Wojciech Przybył  Do góry

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Długoletni nauczyciel grafiki i multimediów oraz programista stron www. Zawodowo związany ze  Szkołą Reklamy „Promocja”, Regionalnym Ośrodkiem Edukacji, Szkołą Prawa i Administracji „Vademecum”.

Pracownia Teatralno-taneczna - prowadzący

Elwira Szwedo-Mazurkiewicz  Do góry

Animatorka kultury, instruktor i reżyser teatru dzieci i młodzieży, absolwentka socjologii o specjalności animacja kultury (UMCS, Lublin) i podyplomowych studiów reżyserii teatru dzieci i młodzieży na PWST (Wrocław). Od 2002 r. prowadzi we Wrocławiu zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym m.in. Teatr S-Tworzywo, z którym zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na festiwalach teatralnych w całej Polsce.

Dotychczas tworzyła i koordynowała kilka projektów w zakresie edukacji artystycznej i animacji kulturalnej, m.in. „Drzwi otwarte – integracja I, II, III, IV”, „Młodzi w obiektywie”, „Wrocław Zachód – historia nieznana”, „Równe szanse”. Organizowała spotkania literackie, wystawy oraz spektakle i koncerty. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne w ramach programów edukacyjnych, animacyjno-społecznych z dziećmi i młodzieżą, z osobami niepełnosprawnymi oraz trudną młodzieżą z ośrodków szkolno-wychowawczych. Od pięciu lat realizuje swój autorski projekt teatralny z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. Jest jurorką ogólnopolskich festiwali teatralnych („OPTA”/Wrocław i „Zatargi z Teatrem”/Zgorzelec).

Pracownia Plastyczna - prowadzący

Katarzyna Kulpa  Do góry

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym (m.in. murale), grafiką artystyczną i sztuką akcji. Jest kuratorką wielu wystaw (m.in. Europejskiej Nocy Muzeów, „Dialogu z Architekturą”, wystaw w ramach festiwalu Wrocław Podwodny). Ukończyła malarstwo i malarstwo architektoniczne na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2008 roku otrzymała stypendium Prezydenta miasta Wrocławia w dziedzinie Kultury i Sztuki.

Przed rozpoczęciem i w trakcie studiów prowadziła, przez okres jedenastu lat, autorskie zajęcia i warsztaty popularyzujące sztukę w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, m.in. objęty patronatem Urzędu Miasta Wrocławia autorski projekt Wędrowanie po sztuce oraz projekt z dziećmi z pogotowia opiekuńczego z ul. Borowskiej. Jest nauczycielką akademicką i instruktorką zajęć plastycznych dla różnych grup wiekowych.

Pracownia Muzyczna - prowadzący

Magda Pasierska  Do góry

Wokalistka, współtwórczyni i główny głos zespołu Me Myself And I (Trio wokalno beatboxerskie z Wrocławia). Kooperacje: Sinusoidal, Herbata (Ex Wszystkie Wschody Słońca), Bipolar Bears, Mr Transponder, Barbara Walker and Uri Caine Badrock Trio. Śpiewała pod okiem: Meredith Monk, Grażyny Łobaszewskiej, Justyny Steczkowskiej, Marzeny Wojak. Laureatka Wrocławskiej Nagrody Muzycznej Prezydenta Wrocławia w 2011 roku oraz Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Projekcje filmowe - "Kino w konturach"

Marek Kotula  Do góry

Wiceprezes Fundacji Kilo Kultury. Animator kultury, audiodeskryptor. Absolwent Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zajmował się organizacją i realizacją pierwszych na Dolnym Śląsku projekcji kinowych oraz spektaklu teatralnego z wykorzystaniem techniki audiodeskrypcji, umożliwiającej odbiór przekazu osobom niewidomym i słabowidzącym. Współtworzył projekt „Otwórzmy kina" oraz był pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Wykluczeni z kultury" związanego z popularyzacją audiodeskrypcji.

Prowadził „Kino z klasą" oraz „Szkolne Kinovizje" - autorskie programy edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Na co dzień prowadzi „kino objazdowe" oraz tworzy audiodeskrypcję do produkcji audiowizualnych.

Obsługa biura oraz koordynacja programu

Weronika Sobolewska  Do góry

Absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się sztuką XX wieku, w szczególności wrocławskim środowiskiem awangardowym oraz działaniami z pogranicza sztuk wizualnych i dźwięku. Pasjonatka tańców latynoamerykańskich oraz zajęć fitness.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player